Jdi na obsah Jdi na menu
 


vabank 2018/2019

Příspěvky

Příští vabank 24.3.2019 na Borské v 8,00 hod.

19. 3. 2019

První Borská tradičně nic moc.Potěšilo nás počasí,teplota ke 20°C a slunce už nám zredukovalo několik vrstev oblečení.Já měl 3 vrstvy a V.L. tradičně o tři méně.Takže jen plavky a do půl těla.Co mu dopřálo sluníčko,to mu "vynahradily"ryby.Bylo to bez záběru,ale nebyl sám.Prostě první návštěva je většinou na rozkrmení.Nebo,že by to bylo něčím jiným,když první tři borci z minulého vabanku byli bez ryby?Počasí minulých dnů nám bohužel úsek trochu zkomplikovalo.Místa obsazená rybáři nebylo možno nahradit,neboť staré vrby nevydržely nápor silných větrů a některá místa byla nepoužitelná.Z toho důvodu se muselo jít až k zastávce,kde bylo ryb podstatně více.

S ohledem na další následující akce (feeder,Havelka,děti) budeme muset dotyčná místa vyčistit od větví.V neděli (původně jsme chtěli jít v sobotu,ale tak je to lepší) po vabanku bychom tam chvíli zůstali (nápad Kamila a Mp,nebo MP a Kamila).Ve větším počtu rukou to budeme mít za chvíli hotové.Kamil vezme pilu,nějaké lano a zkusíme to vyčistit.Kdo by měl nějaké hrábě,nebo něco na vytahání větví,nějaký hák apod. může to vzít s sebou.Není to povinné,ale přičte se to k dobru všech do akce zapojených.Minimálně pochvalou před nastoupenou jednotkou.

Občerstvení:

Láďa Horák chtěl co největší zmínku o své osobě,tak udělal řízky,upekl perník (prý ho pekl sám) a jako sladkou tečku dodal kremrole.Takže trojnásobná pochvala.

Vše hodně chutnalo MPéčkovi,který seděl nedaleko,neboť jsem ho ještě takhle často neviděl chodit na procházku pod záminkou zjišťování počtu záběrů okolních pacientů ,hlavně Horáka,u kterého se neustále ohýbal.Asi sbíral "nepořádek".

Příště,již od 8 hodin.Kdo nebude stíhat,zavolejte,vylosujeme za vás.Vzhledem k problému s místy nejde po vylosování neohlášené opozdilce umístit.Asi budou mít smůlu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 1

Pořadí vabanku po 17.3.2019

19. 3. 2019

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 0

Příští vabank 17.3.2019 na Borské v 8,30 hod.

14. 3. 2019

První tři místa -spodní úsek,ostatní sem tam záběr.

To je charakteristika asi poslední přeštické návštěvy,neboť další pokračování je na Borské.Počasí se nám pěkně pomstilo.Skoro celé dopoledne foukalo a pršelo a nebýt výborného občerstvení,většina účastníků by byla zklamána.

Heslem"SÁM PROTI VĚTRU" se stále řídí V.L. ,který druhým místem,za vítězným (prý náhodným,neboť ryby se mu tam prý věšely ,ani nevěděl jak) Láďou Horákem, ještě drží naději na dostižení našeho oblíbeného lídra vabanku.

Blíží se dubnové závody na Borské a jak již bylo zmíněno,je třeba začít s nějakou přípravou úseku.Nejen krmením rybí obsádky,ale i úklidem a nyní po nedávné vichřici i odklizením polámaných stromů.Předpokládám,že to v nejbližší době asi nikdo jiný neudělá.V neděli zjistíme stav a domluvíme další postup,případnou brigádu.Tedy,pokud se nedomluvíte dříve mimo KUR.

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 16

Pořadí vabanku po 10.3.2019

14. 3. 2019

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 0

Příští vabank 10.3.2019 v Přešticích v 8,30 hod.

5. 3. 2019

V.L. ještě nevzdal boj o první místo a při neúčasti M.V. (alias Zdenka Svěrače) svým vítězstvím snížil ztrátu na vedení."Lídrova" neúčast a již avizovaná možnost zisku plného počtu bodů přilákala i pár premiérových účastníků.Doufejme,že jejich premiéra nebyla zároveň derniérou ,že se jim klání zalíbilo a odhodlají se k další účasti.Jako obvykle bylo docela dost záběrů a jako obvykle se nedaly proměnit.

občerstvení:

M.V.poslal tradiční štrůdl,Kamil,který měl svátek přidal výbornou buchtu a k přežrání přispěla opět i paní Bultasová se svými,ještě vlažnými "jablečnými řezy".Snad bude příště zase něco od masa,neboť i MP,který má sladké asi nejraději ze všech ,nám se slovy "cukr je zabiják" zakázal zastavit pro naši oblíbenou zmrzlinu.

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 6

Pořadí vabanku po 3.3.2019

5. 3. 2019

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 1

Příští vabank 3.3.2019 v Přešticích v 8,30 hod.

27. 2. 2019

JAK CHYTIT "VÍTR"

tak je možno nazvat dosavadní letošní průběh vabanku.Ani výzvědná mise P.R. neodhalila tajemství úspěchu M.V.a jeho vítězná série pokračuje.Ještě že těch M.V není více,neboť případný název "Jak chytit větry"by v někom mohl vyvolat určité pochybné  myšlenky.Slunečné počasí již probudilo i některé spící "medvědy",o čemž svědčí i početná účast.

Hodnocení občerstvení:

výborná tlačenka od V.L. doplněná o,podle ohlasu všech pacientů (tedy všech, na které se dostalo),skvělou"buchtu" od paní Bultasové,navíc s donosem až na místo,byla jen potvrzením pohodového nedělního dopoledne.

Příště je ve hře i první místo a tedy plný počet bodů,neboť M.V.nemůže přijít.Doufejme,že alespoň pošle třeba jeho osvědčený a chutný štrůdl.

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 6

Pořadí vabanku po 24.2.2019

27. 2. 2019

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 0

Příští vabank 24.2.2019 v Přešticích v 8,30 hod.

19. 2. 2019

Počasí přímo nádhera.Slunce už mělo docela sílu,vichr se uklidnil,voda opadla,stále je sice taková sněhová,ale ryby už také zvýšily aktivitu a na záběrech,alespoň u někoho to bylo znát.Jen ty záběry poznat,což je někdy,jak určitě většina potvrdí,problém.Ale o to je to zajímavější a každá zdolaná ryba potěší.Kolem řeky už byl docela šrumec,nejen obvyklý rybářský,ale i turistický a pejskařský.Na nedaleké modelářské ploše létalo spousta modelů a je vidět,že nejsme sami,co se těšíme na jaro.Takhle by to mohlo vypadat častěji a nikdo by se nezlobil,kdyby už to bylo trvalé.

Vítězství tentokráte nevybojoval M.V. ale V.L.,což nás ostatní sice potěšilo,ale druhé místo nám moc šancí na jeho (M.V.) dostižení nedává,ale ještě uvidíme.

občersvení:

M.V. asi vyvraždil drůbežárnu,neboť tolik kuřecích stehýnek jsem pohromadě neviděl (a ani nesnědl),Ve spojení s výborným štrůdlem s brusinkami nemůžeme nic jiného,než chválit.

Spojení dne a možná naše naděje (tzv.pětibábová):

tuto neděli došlo k staronovému vytvoření nejlepší kamarádské dvojice M.V.+ P.R.,doufejme,že nejen pro společnou návštěvu šlágru fotbalové ligy,ale i skrze získání zaručeného a úspěšného receptu na vítězné krmení (M.V.).Jak se zadařilo a jestli  jim kamarádské spojení vydrží uvidíme v neděli podle výsledku P.R.

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 1

Pořadí vabanku po 17.2.2019

19. 2. 2019

 
Celý příspěvek | Rubrika: vabank 2018/2019 | Komentářů: 0